مشاوره تلفنی ۰۹۱۲۵۲۵۱۰۶۶ info@earthingtaha.ir

 

 

 

 

 

بنتونیت ماده‌ای معدنی است از دسته رس‌ها یا شبه رس که عموماً حاوی مونتموریلونیت و به میزان اندک بیدلیت است. بنابراین منظور از بنتونیت، رسی است که ۸۵-۹۰ درصد کانی مونتموریلونیت داشته باشد و خواصی که برای بنتونیت مرغوب عنوان می‌کنند،

بستگی به میزان مونتمریلونیت آن دارد. دوغاب بنتونیت در چاه ارت به عنوان یک ماده کم مقاومت استفاده می شود که الکترود زمین در آن قرار می گیرد.

همچنین حفره های پیرامون میله زمین را پر می کند تا مقاومت آن پایین بیاید. در اجرای چاه ارت هرگز نباید از ذغال و نمک استفاده کرد زیرا نمک خاصیت خوردندگی بالایی دارد و باعث از بین رفتن الکترود مسی و صفحه مسی در چاه ارت می شود.

ولی بنتونیت از خوردگی و پایین آمدن عمر مفید الکترودها و صفحه مسی جلوگیری می کند. بنتونیت چاه ارت قیمتهای مختلفی دارد زیرا محصولات مختلفی برای این منظور به بازار عرضه شده است.

بنتونیت مناسب برای ارتینگ و چاه ارت دارای ذرات با اندازه بسیار ریز (ریز تر از 40 میکرون)، سطح تماس خیلی زیاد، همچنین قابلیت جذب آب 5 الی 8 برابر وزن اولیه خود و افزایش اندازه و حجم تا 13 برابر حجم خشک را داراست.

بنتونیت چاه ارت را به شکل دوغاب سفت آماده کرده (ترکیب بنتونیت و آب : 35 % بنتونیت و 65 % آب) و دور تا دور میله بریزید. یکی از مهمترین کاربردهای بنتونیت در گل حفاری می باشد که 5-2 % وزنی گلهای حفاری آبی را تشکیل می دهد،

هرچند در انواع دیگر گل حفاری مانند انواع -روغنی یا مصنوعی نیز روز به روز کاربرد بیشتری پیدا می کند. برای استفاده از این خاک درچاهارت به عنوان مواد کاهنده برای پایین آوردن مقاومت الکتریکی زمین ، معمولا برای چاهی به قطر حدود 80 سانتی متر و صفحه ای به ضلع 50 سانتی متر، حدود 300 تا 350 کیلوگرم بنتونیت و 3 برابر آن آب لازم است بسیاری از افراد مایل به خرید عمده بنتونیت چاه ارت فله ای به قیمت کارخانه هستند. شرکت ارتینگ طاها در فروش عمده انواع بنتونیت چاه ارت زیر قیمت بازار فعالیت دارد.

۰۲۱-۸۸۰۲۶۱۴۲-۸۶۰۹۶۱۹۲

info@earthingtaha.ir

۱۲۳۴ تهران،یوسف آباد،خیابان چهلستون،کوچه بوعلی سینای شرقی،پلاک ۱۸ واحد ۳