مشاوره تلفنی ۰۹۱۲۵۲۵۱۰۶۶ info@earthingtaha.ir

 شرکت صاعقه الکتریک طاها پیمانکار و مجری تخصصی انواع صاعقه گیر (صاعقه گیرفرانکلین و صاعقه گیر الکترونیکی  و ... ) با تاییدیه وزارت کار

حوزه فعالیت شرکت بصورت تخصصی در زمینه طراحی، ساخت، تامین و اجرای سیستمهای ارتینگ ، صاعقه گیر و تجهیزات حفاظت در برابر صاعقه جهت پیشگیری از خسارات جانی و مالی ناشی از صاعقه و جریانهای خطای برق می باشد.

این گروه با سالها سابقه یکی از پیشروهای صنعت ارتینگ و حفاظت در برابر صاعقه در ایران بوده و بیش از صدها  پروژه را در این زمینه به ثمر رسانده است.

گروه ارتینگ طاها افتخاردارد تا تمامی خدمات مورد نیاز مشتری ازطراحی، ساخت، تامین تا اجرای سیستم های ارتینگ، صاعقه گیر  را بصورت جامع و با کیفیت برتر و در حداقل زمان ممکن و با قیمتی مناسب ارائه نماید.
درکلامی دیگر ارتینگ طاها یک مجموعه مهندسی، خدماتی و تولیدی کامل بوده که با هدف ارایه تمامی خدمات مورد نیاز در یک بسته پیشنهادی، سهولت کار و آسودگی را برای مشتریان به ارمغان می آورد.
هسته مرکزی مدیریت گروه ترکیبی از افراد با تجربه در کنار نیروی های جوان، پر انرژی و با ایده های نو می باشد که توانسته است با ایجاد هم افزایی، نیل به اهداف برنامه ریزی شده و بلند مدت گروه را میسر سازد.

شرکت ارتینگ طاها به منظور تولید و تامین تجهیزات، با مشارکت شرکت های معتبر سیم و کابل اقدام به فروش کلی و جزئی تمامی لوازم و تجهیزات مورد نیاز صاعقه گیر نموده است.

مشارکت فوق با توجه به دانش فنی و تجربه شرکت ارتینگ طاها در حوزه ارتینگ و حفاظت در برابر صاعقه و همچنین امکانات فني، صنعتی و مالی شرکت  یک هم افزایی موفق را ايجاد نموده است، به گونه ای که این شرکت موفق گردیده در مدت زمان کوتاهی کلیه تجهیزات مربوطه را با کیفیتی مطابق استاندارد های جهانی تولید و به بازار عرضه نماید.

خدمات ارتینگ طاها

فعالیت های گروه ارتینگ طاها شامل طراحی، تولید ، تامین و اجرای سیستمهای:

⚡️ حفاظت ساختمان ها و تاسیسات در برابر برخورد مستقیم صاعقه با استفاده از قفس فارادی ، صاعقه گیر ساده و یا صاعقه گیر الکترونیکی
⚡️حفاظت تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در مقابل اثرات القایی ناشی از تخلیه صاعقه و ضربات ولتاژی (سرج) با استفاده از سرج ارستر و برقگیر
⚡️ارتینگ و باندینگ
⚡️همبندی و هم پتانسیل سازی
⚡️جوش احتراقی (جوش انفجاری)
⚡️مواد کاهنده مقاومت الکتریکی زمین جایگزین بنتونیت و سایر مواد سنتی
⚡️اسپارک گپ ایزوله کننده
⚡️منحرف کننده جریان AC جایگزین پولاریزیشن سل (Polarization Cell) موردنیاز در سیستم های حفاظت کاتدیک
⚡️ اندازه گیری مقاومت سیستمهای ارتینگ و مقاومت ویژه خاک با دستگاه های اندازه گیری مدرن و کالیبره شده

حفاظت در برابر صاعقه ، ارتینگ 

آیا میدانید که چرا ميله هاي ارت فولادي را روكش مس مي كنند؟

دليل اصلي مس اندود كردن ميله هاي فولادي فقط مقاوم كردن ميله ها در مقابل خوردگي است و برخلاف تصور عموم، مس كه هميشه بازيگر اصلي در امر هدايت الكتريكي است در اين جا نقشي ندارد.
مس، نقره، جيوه و طلا فلزاتي هستند كه در مقابل خوردگي مقاوم اند- در صورتيكه فلزاتي كه روي آن ها كار شده و در طبيعت بصورت خالص يافت نمي شوند مانند آلومينيوم و منيزيوم بسرعت و به سادگي خورده ميشوند.

فلزات (نجيب) مانند مس، وقتي در مجاورت فلزات كمتر نجيب قرار مي گيرند و با كاتاليزوري مانند آب مجاور مي شوند در نقش دريافت كننده الكترون (كاتد) درآمده و فلزات مجاور كمتر نجيب را مي خورند و قرباني مي كنند.
( فلزات نجيب Nobel Metals : طلا،نقره پلاتين، مس، فلزاتي هستند كه داراي الكترو پتانسيل مثبت اند و الكترونها را جذب مي كنند )

اما، در جدول خواص الكترو شيميايي فلزات (Galvanic Properties) جائي براي گرافيت منظور نشده است – چون فلز نيست- ولي گرافيت در مقايسه با فلزات نجيب، از نقره هم حتي، نجيب تر است و بيشتر بگوئيم از مس هم بيشتر الكترو پتانسيل مثبت دارد (خيلي نجيب) - بهمين دليل وقتي از گرافيت بعنوان ماده پركننده چاه در اطراف الكترود ارت استفاده كنيد ( و به غلط آنرا Ground Enhancer اصلاح گر امپدانس زمين بناميم) هاديهاي ارت مسي موجود در خاك بصورت آنٌد عمل كرده و ذرات مس كه نسبت به گرافيت كمتر نجيب اند، كنده شده و الكترود ارت شما بسرعت نابود ميشود.

۰۲۱-۸۸۰۲۶۱۴۲-۸۶۰۹۶۱۹۲

info@earthingtaha.ir

۱۲۳۴ تهران،یوسف آباد،خیابان چهلستون،کوچه بوعلی سینای شرقی،پلاک ۱۸ واحد ۳