مشاوره تلفنی ۰۹۱۲۵۲۵۱۰۶۶ info@earthingtaha.ir

 

 

 

 

در تمامی وسایل برقی مانند یخچال, لباسشویی, ماکروفر, کولر و….می توان از سیم ارت به عنوان محافظ برق گرفتگی استفاده کرد انواع سیم ارت موجود در بازار در انواع مسی و آلومینیومی موجود هستند. نوع مسی این سیم ها به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی , قطعی, زنگ زدگی و همچنین توانایی بالای هدایت جریان, نسبت به نوع آلومینیومی بسیار پر استفاده تر و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر است. .

در صنایع متفاوت مثلا صنایع قدرتی سیم‌های ارت بسیار مهم است به این علت که جریان الکتریکی قدرتمند، پرخطرتر از ولتاژها و جریان‌های معمولی شهری می‌باشند.

سیم ارت به چه دلیل استفاده می شود؟ • جلوگیری از افزایش الکتریسیته ساکن • بالا بردن ایمنی و محافظت افراد یا دستگاه‌ها • محافظت از افراد در برابر برق گرفتگی و آتش سوزی • جلوگیری از آسیب دیدن عایق‌های مدار در اثر افزایش ولتاژ وجود قوانین و مقررات جهت رعایت موارد ایمنی و حفظ سلامت دستگاه‌های الکتریکی کمک بسزایی می‌کند.

نکات و قوانینی هم در زمینه استفاده از سیم ارت وجود دارد که باید آن‌ها را مد نظر قرار دهید. در سیم کشی صنعتی و ساختمانی از مهم‌ترین سیم‌ها می‌توان به سیم‌های ارت اشاره کرد. که معمولا وظیفه حفاظت را بر عهده دارند. امروزه سیم‌های ارت در تمامی صنایع کاربردهای خاص و ویژه‌ای دارند. به‌طوری که از آن‌ها در تمامی صنایع همچون مخابرات، ساختمان سازی و … استفاده می‌کنند.در یک کلام می‌توان گفت شبکه‌های برق گیر بدون سیم‌های ارت بدون استفاده باقی خواهند ماند.

یکی دیگر از دلایل مهم استفاده از سیم‌های ارت که باعث می‌شود سطح ایمنی افزایش یابد این است که زمین یک رسانای بسیار عالی محسوب می‌شود. اگر سیم ارت نباشد مشکلات فراوانی ممکن است از نظر الکتریکی پیش بیاید که در ساختمان های قدیم شاهد چنین حوادثی بوده ایم. برای همین است که در سیستم سیم کشی که امروزه چه برای ساختمان ها و چه برای دستگاه های برقی وجود داردسیم ارت حتما مورد استفاده قرار می گیرد

۰۲۱-۸۸۰۲۶۱۴۲-۸۶۰۹۶۱۹۲

info@earthingtaha.ir

۱۲۳۴ تهران،یوسف آباد،خیابان چهلستون،کوچه بوعلی سینای شرقی،پلاک ۱۸ واحد ۳